TOP 10 Lankytinos vietos Vilniuje

TOP 10 Lankytinos vietos Vilniuje

Šiandien jau nieko nebestebina, jog dažnas lietuvis Berlyną, Londoną ar Oslą pažįsta kur kas geriau nei savo šalies sostinę. O būtent pastaroji turi daug įdomių lankytinų vietų, leidžiančių pažinti, patenkinti smalsumą, pamatyti, sužinoti. Sąraše nerasite didžiųjų prekybos centrų, sulaukiančių nemažai lankytojų, tačiau įtraukėme objektus, kuriais Vilnius gali didžiuotis. Taigi pateikiame 10 lankomiausių vietų Vilniuje:

 1. Gedimino pilis, įsikūrusi viršukalnėje, o savo muziejuje sauganti dalelę Lietuvos istorijos. Tiesa, pastaruoju metu pilis ne visada gali būti aplankyta dėl rekonstrukcijų, atliekamų siekiant išsaugoti kalno šlaitą ir pačią pilį.
  Ieškokite: Arsenalo g. 5
 2. Valdovų rūmai. Kadaise šioje vietoje buvo kukli gyvenvietė, kurios dalis vėliau virto mūro pilimi.
  Ieškokite: Katedros a. 4.
 3. Trijų kryžių kalnas. Nuo šio kalno atsiveria kvapą gniaužianti Vilniaus panorama.
  Ieškokite: T. Kosciučkos g.
 4. „Barbakanas“ – sostinės gynybinės sienos Bastėja, kurią supa unikali, autentiška aura, o nuo kalno atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai.
  Ieškokite: Bokšto g. 20 / Subačiaus g. 18.
 5. Šv. Onos bažnyčia – įstabusis grakščiosios gotikos pavyzdys, anot legendos, sužavėjęs net patį Napoleoną. Tai neabejotinai vietinių ir turistų viena mėgiamiausių bažnyčių Lietuvoje, ne tik Vilniuje.
  Ieškokite: Maironio g. 8.
 6. Vilniaus televizijos bokštas, aukščiausias Lietuvoje. Jo aukštis siekia net 326,5 m. 165 m aukštyje įsikūrusi apžvalgos aikštelė – ji sukasi, tad leidžia patogiai mėgautis sostinės panorama iš paukščio skrydžio!
  Ieškokite: Sausio 13-osios g. 10.
 7. Užupio „Respublika“, anuomet buvusi nepasiturinčiųjų rajonu, šiandien yra vienas brangiausių rajonų sostinėje. Pelnytai Užupis asocijuojasi su menu, autentika, bohema...
  Ieškokite: Užupio g.
 8. Arkikatedra bazilika – vienas iš Vilniaus simbolių, naudojamų sostinę reprezentuojančioje medžiagoje. Ne mažiau dėmesio sulaukia ir paslaptingieji katedros požemiai.
  Ieškokite: Katedros a. 1.
 9. Pilies gatvė – tobula vieta romantiškiems, jaukiems pasivaikščiojimams. Tai ne tik seniausia, bet ir estetiškiausia, elegantiškiausia gatvė sostinės senamiestyje. Bene labiausiai čia žavi akmenų grindinys, palei gatvę išsirikiavusios jaukios kavinukės ir architektūros šedevrai.
 10. Gedimino prospektas – senamiestyje tįstanti gatvė garsina Vilnių. Čia įsikūrę galybė parduotuvių, maitinimo vietų, aprangos ir kitų sričių parduotuvių.

Turiningos kelionės ir šaunių įspūdžių lankant populiariausias vietas Vilniuje!

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą