Muziejai

Muziejai – tarsi laiko kapsulės, saugančios brangiausius kultūros ir istorijos lobius. Lietuvos muziejai, išsidėstę skirtinguose šalies kampeliuose, lankytojus kviečia patirti praeities, dabarties ir ateities sintezę. Čia galima atrasti autentiškus eksponatus, atskleidžiančius tautinį identitetą, išgirsti pasakojimus, kurie atgyja ne tik protu, bet ir širdimi. Unikalios parodos, interaktyvūs įrenginiai bei gyvi pasirodymai sudaro neįkainojamą patirtį. Nuo dvarų iki kovos už laisvę pėdsakų – kiekvienas muziejus yra vartai į kitą epochą, leidžiantys ne tik pažinti, bet ir paliesti Lietuvos istorijos gijas.

Lietuvos muziejai

Londono gamtos istorijos muziejus
Londono Gamtos Istorijos Muziejus (ang. Natural History Museum), esantis pietinėje Kensingtono dalyje, yra vienas iš trijų pagrindinių muziejų...
Valdovų rūmai
Lankytinos vietos Vilniuje: Valdovų rūmai yra istorinė vieta, kuri liudija apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės galią, kultūrą ir politinį svarbą per viduramžius ir ankstyvąją moderniąją epochą. Šie rūmai yra įsikūrę Vilniaus senamiestyje, ir jų istorija siekia giliai į praeitį. Šio komplekso aprašymas apima ne tik pastatų architektūros bruožus, bet ir jų kultūrinį ir istorinį kontekstą.
Gedimino pilis
Lankytinos vietos Vilniuje. Gedimino pilis, taip pat žinoma kaip Gedimino bokštas, yra išskirtinis istorinis simbolis Vilniuje, Lietuvos sostinėje. Ji yra matoma iš daugelio Senamiesčio vietų ir dažnai vaizduojama įvairiuose meno kūriniuose. Piliui užlipus ant Gedimino kalno arba dar aukščiau - ant Gedimino bokšto apžvalgos aikštelės - atsiveria stulbinančios Vilniaus panoramos ir auksiniai saulėlydžiai. Šioje vietoje galima pamatyti raudonus Vilniaus stogus, bažnyčių bokštus ir siauras senamiesčio gatves.
Kauno pilis
Lankytinos vietis Kaune. Esanti strategiškai Nemuno ir Neries upių santakoje, Kauno pilis yra neatskiriama miesto istorijos ir kultūros dalis. Ši XIV amžiuje pastatyta gotikinė pilis, skirta atremti kryžiuočių antpuolius, išsiskiria ne tik kaip seniausia mūrinė pilis Lietuvoje, bet ir kaip vienintelė šalyje, turinti dvi eiles gynybinių sienų. Būtent šios sienos liudija apie praeities mūšius ir pilies svarbą regiono apsaugai.