Tobula Dovana

Lankytinos vietos Kaune

Lankytinos vietos Kaune - kurias kiekvienas privalo pamatyti

TOP10 lankytinos vietos Kaune

Kaunas – vienas populiariausių mūsų šalies miestų, turintis ką pasiūlyti skirtingų poreikių turintiems pramogautojams, miesto gyventojams ir svečiams. Čia smagių, įdomių ir turiningų lankytinų vietų nestinga ir patiems kauniečiams, o ką jau kalbėti apie svečius iš kitų Lietuvos miestų ar užsienio. Skirtingų poreikių turintys keliautojai mielai susipažįsta su šio miesto lankytinais objektais, planuoja vizitus į muziejus, noriai žygiuoja pažintiniais takais ir pan. Puikiai išvystyta apgyvendinimo bei turizmo infrastruktūra Kaune leidžia mėgautis ne vienos dienos, o kur kas ilgesniu poilsiu.

Galbūt ir Jūs planuojate išvyką į Kauną vieni, su antrąja puse ar visa šeima? Tuomet greičiausiai svarstote, ką čia nuveikti, kokias vietas aplankyti, kokius populiariausius objektus pamatyti. Kad kelionę planuoti būtų lengviau, pateikiame Jums 10 lankomiausių vietų Kaune.

Kauno pilis

Kauno pilis neabejotinai turėtų būti įtraukta į būtinų aplankyti vietų Kaune sąrašą. Šalia Nemuno ir Neries santakos stūksanti pilis vilioja ne tik savo architektūra, ekspozicijomis, bet ir čia vykstančių renginių – koncertų, spektaklių, festivalių ir kt. – gausa. Šis unikalus statinys iškilo XIV amžiuje, siekiant atremti kryžiuočių puolimus. Šiandien drąsiai galime teigti, jog tai – seniausia mūrinė pilis mūsų šalyje.
Ieškokite: Pilies g. 17.

Pažaislio vienuolynas

Pažaislio vienuolyno ansamblis sužavės baroko stiliumi. Tiesa, čia lankytojus masina ne tik Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno architektūra, įstabi aura, tačiau ir pasakiška aplinka – visai greta įsikūrę ir Kauno marios. Būsime visiškai teisūs sakydami, jog Pažaislio vienuolyno ansamblis yra vienas iš įstabiausių mūsų šalyje esančių ansamblių, reprezentuojančių baroko architektūros stilių.

Lietuvos liaudies ir buities muziejus

Lietuvos liaudies ir buities muziejus – unikali proga žvilgtelėti į istoriją, tenykštę buitį, architektūrą, kultūrą. Tai vienas unikaliausių ir puikiausių muziejų po atviru dangumi mūsų šalyje. Lankytojams duris šis muziejus atvėrė senokai – dar 1974 metais (o įkurtas dar seniau – 1966 m.). Šis muziejus išsiskiria ne tik Lietuvos, bet ir Europos mastu – jis yra vienas iš didžiausių ir turinčių daugiausia eksponatų etnografinių muziejų, veikiančių po atviru dangumi. Patikiname, jog apsilankymas čia bus labai įdomus ir turiningas.
Ieškokite: L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės, Kaišiadorių r.

Laisvės alėja

Laisvės alėja. Kas gi negirdėjo garsiosios Kauno Laisvės alėjos? Tai viena ilgiausių pėstiesiems skirtų gatvių visoje Europoje! Alėjos ilgis siekia apie 1,7 km. Tai puiki vieta tiek pažinčiai su miestu, jo architektūra, tiek norintiems papramogauti, gardžiai pavalgyti ar tiesiog pasivaikščioti.

Kauno Laisvės alėja

Perkūno namas

Perkūno namas – įspūdingas vėlyvąjį gotikos stilių atspindintis šedevras. Apsilankymas čia tikrai bus savotiška teleportacija į praeitį.
Ieškokite: Aleksoto g. 6.

Aleksoto apžvalgos aikštelė

Aleksoto apžvalgos aikštelė ir funikulierius. Ar jau esate išbandę seniausią transporto priemonę? Tą padaryti galite Aleksote – nepraleiskite progos funikulieriumi pakilti į apžvalgos aikštelę ir pasigrožėti Kaunu iš aukštai.
Ieškokite: Amerikos Lietuvių g. 6.

Kauno rotušė

Kauno rotušė. Tai įstabi vieta tuoktuvėms, taip pat čia įsikūręs Kauno miesto muziejus. Rotušėje rasite ir turizmo informacijos centrą.
Ieškokite: Rotušės a. 15.

Lietuvos zoologijos sodas

Lietuvos zoologijos sodas

Lietuvos zoologijos sodas. Jei dar nesilankėte Kaune įsikūrusiame zoologijos sode, būtinai užsukite ir susipažinkite su čia gyvenančiais tigrais, liūtais, galybe papūgų bei roplių, žirafomis, zebrais, kupranugariais, begemotais, flamingais, beždžionėlėmis ir kt. Itin daug keturkojų, skraidančių, ropojančių ir kt. gyvūnų laukia pažinties su Jums. Ypač zoologijos sode smagu vaikams, kuriems kiekviena gyvūnų išdaiga, veiksmas kelia begalę gerų emocijų.
Ieškokite: Radvilėnų pl. 21.

Velnių muziejus

Velnių muziejus suteiks progą susipažinti su galybe velniukų: originalių, unikalių, linksmų, baisių ir kt. Jų čia pasitiks net apie tris tūkstančius! Sužinosite, jog velnių kolekcija pradėta rinkti labai seniai – 1906 metais! Pirmasis eksponatas buvo rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto dovana. Šiandien didžioji dauguma velniukų muziejuje yra pagaminti iš medžio, taip pat keramikos, akmens, jų atvaizdai nutapyti ant drobės, šilko.
Ieškokite: V. Putvinskio g. 64.

Vytauto Didžiojo karo muziejus

Vytauto Didžiojo karo muziejus

Vytauto Didžiojo karo muziejus mėgiamas ir vietinių, ir miesto svečių. Ekspozicijos supažindins su mūsų šalies bei pasaulio karyba, pradedant nuo seniausių laikų. Mėgstantiems lankytis muziejuose, dievinantiems istoriją, besidomintiems karais, karyba ir pan. šiame muziejuje laikas tikrai neprailgs.
Ieškokite: K. Donelaičio g. 64.

Tai tik mažoji dalis to, ką galite išvysti, aplankyti, išbandyti viešėdami viename gražiausių Lietuvos miestų – Kaune. Nenuostabu, jog jis patrauklus visų: tiek suaugusiųjų, tiek mažųjų keliautojų laisvalaikiui.

Smagios pažinties su Kaunu!


Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą