Article types

Lankytinos vietos Kaune

Kaunas – vienas populiariausių mūsų šalies miestų, turintis ką pasiūlyti skirtingų poreikių turintiems pramogautojams, miesto gyventojams ir svečiams. Čia smagių, įdomių ir turiningų lankytinų vietų nestinga ir patiems kauniečiams, o ką jau kalbėti apie svečius iš kitų Lietuvos miestų ar užsienio. Skirtingų poreikių turintys keliautojai mielai susipažįsta su šio miesto lankytinais objektais, planuoja vizitus į muziejus, noriai žygiuoja pažintiniais takais ir pan. Puikiai išvystyta apgyvendinimo bei turizmo infrastruktūra Kaune leidžia mėgautis ne vienos dienos, o kur kas ilgesniu poilsiu.

Galbūt ir Jūs planuojate išvyką į Kauną vieni, su antrąja puse ar visa šeima? Tuomet greičiausiai svarstote, ką čia nuveikti, kokias vietas aplankyti, kokius populiariausius objektus pamatyti. Kad kelionę planuoti būtų lengviau, pateikiame Jums 10 lankomiausių vietų Kaune.

Pažaislio vienuolynas

Pažaislio vienuolyno ansamblis sužavės baroko stiliumi. Tiesa, čia lankytojus masina ne tik Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno architektūra, įstabi aura, tačiau ir pasakiška aplinka – visai greta įsikūrę ir Kauno marios. Būsime visiškai teisūs sakydami, jog Pažaislio vienuolyno ansamblis yra vienas iš įstabiausių mūsų šalyje esančių ansamblių, reprezentuojančių baroko architektūros stilių.

Lietuvos liaudies ir buities muziejus

Lietuvos liaudies ir buities muziejus – unikali proga žvilgtelėti į istoriją, tenykštę buitį, architektūrą, kultūrą. Tai vienas unikaliausių ir puikiausių muziejų po atviru dangumi mūsų šalyje. Lankytojams duris šis muziejus atvėrė senokai – dar 1974 metais (o įkurtas dar seniau – 1966 m.). Šis muziejus išsiskiria ne tik Lietuvos, bet ir Europos mastu – jis yra vienas iš didžiausių ir turinčių daugiausia eksponatų etnografinių muziejų, veikiančių po atviru dangumi. Patikiname, jog apsilankymas čia bus labai įdomus ir turiningas.
Ieškokite: L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės, Kaišiadorių r.

Perkūno namas

Perkūno namas – įspūdingas vėlyvąjį gotikos stilių atspindintis šedevras. Apsilankymas čia tikrai bus savotiška teleportacija į praeitį.
Ieškokite: Aleksoto g. 6.

Aleksoto apžvalgos aikštelė

Aleksoto apžvalgos aikštelė ir funikulierius. Ar jau esate išbandę seniausią transporto priemonę? Tą padaryti galite Aleksote – nepraleiskite progos funikulieriumi pakilti į apžvalgos aikštelę ir pasigrožėti Kaunu iš aukštai.
Ieškokite: Amerikos Lietuvių g. 6.

Lietuvos zoologijos sodas

Lietuvos zoologijos sodas

Lietuvos zoologijos sodas. Jei dar nesilankėte Kaune įsikūrusiame zoologijos sode, būtinai užsukite ir susipažinkite su čia gyvenančiais tigrais, liūtais, galybe papūgų bei roplių, žirafomis, zebrais, kupranugariais, begemotais, flamingais, beždžionėlėmis ir kt. Itin daug keturkojų, skraidančių, ropojančių ir kt. gyvūnų laukia pažinties su Jums. Ypač zoologijos sode smagu vaikams, kuriems kiekviena gyvūnų išdaiga, veiksmas kelia begalę gerų emocijų.
Ieškokite: Radvilėnų pl. 21.

Velnių muziejus

Velnių muziejus suteiks progą susipažinti su galybe velniukų: originalių, unikalių, linksmų, baisių ir kt. Jų čia pasitiks net apie tris tūkstančius! Sužinosite, jog velnių kolekcija pradėta rinkti labai seniai – 1906 metais! Pirmasis eksponatas buvo rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto dovana. Šiandien didžioji dauguma velniukų muziejuje yra pagaminti iš medžio, taip pat keramikos, akmens, jų atvaizdai nutapyti ant drobės, šilko.
Ieškokite: V. Putvinskio g. 64.

Vytauto Didžiojo karo muziejus

Vytauto Didžiojo karo muziejus

Vytauto Didžiojo karo muziejus mėgiamas ir vietinių, ir miesto svečių. Ekspozicijos supažindins su mūsų šalies bei pasaulio karyba, pradedant nuo seniausių laikų. Mėgstantiems lankytis muziejuose, dievinantiems istoriją, besidomintiems karais, karyba ir pan. šiame muziejuje laikas tikrai neprailgs.
Ieškokite: K. Donelaičio g. 64.

Tai tik mažoji dalis to, ką galite išvysti, aplankyti, išbandyti viešėdami viename gražiausių Lietuvos miestų – Kaune. Nenuostabu, jog jis patrauklus visų: tiek suaugusiųjų, tiek mažųjų keliautojų laisvalaikiui.

Smagios pažinties su Kaunu!

Kauno Rotušė
Lankytinos vietos Kaune. Kauno Rotušės aikštė yra seniausia ir pagrindinė aikštė Kauno senamiestyje, Lietuvos antrajame didžiausiame mieste. Ši aikštė yra žinoma savo istorinės reikšmės ir gyvybingo kultūrinio gyvenimo atžvilgiu.
Laisvės alėja Kaune
Lankytinos vietos Kaune. Laisvės alėja, širdyje Kauno miesto, yra ne tik garsioji gatvė, bet ir gyvas istorijos, kultūros ir socialinio gyvenimo liudininkas. Su savo įspūdingu 1,7 km ilgiu, ji didžiuojasi būdama viena iš ilgiausių pėsčiųjų gatvių Europoje, o jos tiesus išplanavimas, nukreiptas rytų ir vakarų kryptimis, suteikia jai išskirtinį geometrinį grožį.
Kauno pilis
Lankytinos vietis Kaune. Esanti strategiškai Nemuno ir Neries upių santakoje, Kauno pilis yra neatskiriama miesto istorijos ir kultūros dalis. Ši XIV amžiuje pastatyta gotikinė pilis, skirta atremti kryžiuočių antpuolius, išsiskiria ne tik kaip seniausia mūrinė pilis Lietuvoje, bet ir kaip vienintelė šalyje, turinti dvi eiles gynybinių sienų. Būtent šios sienos liudija apie praeities mūšius ir pilies svarbą regiono apsaugai.