Gedimino pilis

Gedimino pilis

Gedimino pilis, taip pat žinoma kaip Gedimino bokštas, yra išskirtinis istorinis simbolis Vilniuje, Lietuvos sostinėje. Ji yra matoma iš daugelio Senamiesčio vietų ir dažnai vaizduojama įvairiuose meno kūriniuose. Piliui užlipus ant Gedimino kalno arba dar aukščiau - ant Gedimino bokšto apžvalgos aikštelės - atsiveria stulbinančios Vilniaus panoramos ir auksiniai saulėlydžiai. Šioje vietoje galima pamatyti raudonus Vilniaus stogus, bažnyčių bokštus ir siauras senamiesčio gatves.

Gedimino pilies bokštas yra lankomiausias Lietuvos nacionalinio muziejaus, ir jame įkurta ekspozicija, kurioje pristatoma Vilniaus istorija kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinis centras. Lankytojai taip pat gali mėgautis nuostabia sostinės panorama.

Bokšto viduje, kylant siaurais laiptais iš aukšto į aukštą, lankytojai sužino daugiau apie Vilniaus pilys ir jų raidą. Jie gali pamatyti Baltų papuošalus ir svarbiausius kariavimo atributus. Antrame aukšte yra interaktyvi ekspozicija, leidžianti patirti Vilniaus istoriją, pradedant kryžiuočių antpuoliu ir baigiant miesto augimu Renesanso laikotarpiu. Trečiame aukšte lankytojai gali suprasti, kas nutiko Baltijos kelyje per 1989 metų vasarą, kai beveik 2 milijonai žmonių susikibo rankomis už laisvę nuo Vilniaus iki Talino.

Bokšto apžvalgos aikštelėje atsiveria įspūdinga Vilniaus panorama, o Lietuvos vėliava, plazdanti šalia bokšto, primena, kad Gedimino bokštas yra Vilniaus ir visos Lietuvos simbolis.

Trumpa Gedimino pilies istorija atsiskleidžia kaip seniausiai išlikęs Aukštutinės pilies įtvirtinimo bokštas. Legenda teigia, kad Didysis kunigaikštis Gediminas susapnavo apie Geležinį Vilką šioje vietoje, pranašaujantį didžiulį miestą. Pirma buvo pastatyta medinė pilis, o vėliau Vytautas Didysis 1409 m. pastatė mūrinę pilių. Bokštas buvo naudojamas įvairiais tikslais per amžius, įskaitant telegrafijos ryšius. Jis taip pat buvo vieta, kurioje pirmą kartą iškelta Lietuvos vėliava prieš šimtmetį. Gedimino pilies muziejus buvo atidarytas 1960 m., ir nuo 1968 m. jis yra Lietuvos nacionalinio muziejaus dalis. Gedimino pilies bokštas išlieka svarbi Vilniaus ir Lietuvos kultūros bei istorijos dalis.

Ieškokite: Arsenalo g. 5, Vilnius

Gedimino pilis Vilniuje

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą