Tobula Dovana

Lankytinos vietos Vilniuje

Lankytinos vietos Vilniuje, kurios žavi ne tik vietinius, bet ir svečius iš užsienio.

TOP 10 Lankytinos vietos Vilniuje

Šiandien jau nieko nebestebina, jog dažnas lietuvis Berlyną, Londoną ar Oslą pažįsta kur kas geriau nei savo šalies sostinę. O būtent pastaroji turi daug įdomių lankytinų vietų, leidžiančių pažinti, patenkinti smalsumą, pamatyti, sužinoti. Sąraše nerasite didžiųjų prekybos centrų, sulaukiančių nemažai lankytojų, tačiau įtraukėme objektus, kuriais Vilnius gali didžiuotis. Taigi pateikiame 10 lankomiausių vietų Vilniuje:

Gedimino pilis

Gedimino pilis

Gedimino pilis, įsikūrusi viršukalnėje, o savo muziejuje sauganti dalelę Lietuvos istorijos. Tiesa, pastaruoju metu pilis ne visada gali būti aplankyta dėl rekonstrukcijų, atliekamų siekiant išsaugoti kalno šlaitą ir pačią pilį.
Ieškokite: Arsenalo g. 5

Valdovų rūmai

Kadaise šioje vietoje buvo kukli gyvenvietė, kurios dalis vėliau virto mūro pilimi. XV–XVII amžiaus pradžioje čia gyvavo LDK centras: kultūrinis, politinis, administracinis bei, žinoma, diplomatinis. Tačiau XIX amžiui prasidėjus rezidencija buvo sunaikinta carinės Rusijos iniciatyva ir vėl iškilo palyginti visai neseniai – 2013 metais. Šiandien Valdovų rūmuose lankytojų visuomet laukia  4 nuolat veikiančios ekspocizijos, kurios supažindina su šios rezidencijos apskritimi bei funkcijomis.
Ieškokite: Katedros a. 4.

Trijų kryžių kalnas

Trijų kryžių kalnas

Šis kalnas turi savitą istoriją, kurią visada įdomu išgirsti iš gido, jei po Vilnių keliaujate su ekskursija. Tačiau šis lankytinas objektas masina ne tik savo atsiradimo istorija, tačiau ir tuo, jog nuo jo atsiveria kvapą gniaužianti Vilniaus panorama.
Ieškokite: T. Kosciučkos g.

Barbakanas

„Barbakanas“– sostinės gynybinės sienos Bastėja, kurią supa unikali, autentiška aura, o nuo kalno atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai.
Ieškokite: Bokšto g. 20 / Subačiaus g. 18.

Šv. Onos bažnyčia

Šv. Onos bažnyčia

Šv. Onos bažnyčia – įstabusis grakščiosios gotikos pavyzdys, anot legendos, sužavėjęs net patį Napoleoną. Tai neabejotinai vietinių ir turistų viena mėgiamiausių bažnyčių Lietuvoje, ne tik Vilniuje. Jei šioje šventoje vietoje lankysitės su gidu, sužinosite, kad Šv. Onos bažnyčią gaubia ne viena legenda ir išgirsite gražią ir bene populiariausią – kaip šią bažnyčią ant savo delnų į Prancūziją norėjo išsinešti pats Napoleonas. Džiugu, jog jam visgi nepavyko to padaryti ir šiandien savo sostinės senamiestyje turime tokį grakštų ir žavingą architektūros paminklą.
Ieškokite: Maironio g. 8.

Užupio Respublika

Užupio „Respublika“, anuomet buvusi nepasiturinčiųjų rajonu, šiandien yra vienas brangiausių rajonų sostinėje. Pelnytai Užupis asocijuojasi su menu, autentika, bohema...
Ieškokite: Užupio g.

Arkikatedra bazilika

Arkikatedra bazilika – vienas iš Vilniaus simbolių, naudojamų sostinę reprezentuojančioje medžiagoje. Ne mažiau dėmesio sulaukia ir paslaptingieji katedros požemiai. Katedros istorija siekia virš šešių šimtų metų. Kiekvieno čia užsukusio laukia ypatinga, sakrali aura. Čia saugoma labai daug vertybių: religinių, istorinių, meno.
Ieškokite: Katedros a. 1.

Pilies gatvė

Pilies gatvė – tobula vieta romantiškiems, jaukiems pasivaikščiojimams. Tai ne tik seniausia, bet ir estetiškiausia, elegantiškiausia gatvė sostinės senamiestyje. Bene labiausiai čia žavi akmenų grindinys, palei gatvę išsirikiavusios jaukios kavinukės ir architektūros šedevrai.

Vilniaus televizijos bokštas

Vilniaus televizijos bokštas

Vilniaus televizijos bokštas, aukščiausias Lietuvoje. Jo aukštis siekia net 326,5 m. Tarp pačių aukščiausių televizijos bokštų visame pasaulyje mūsiškis užima tikrai puikią vietą, o Europoje yra dešimtuke – 8 pozicijoje! 165 m aukštyje (jei palygintume su daugiabučiais, tai būtų net 55 aukštas!) įsikūrusi apžvalgos aikštelė – ji sukasi, tad leidžia patogiai mėgautis sostinės panorama iš paukščio skrydžio! Jei lauke oras giedras, pro televizijos bokšte veikiančio restorano langus galima matyti net penkias dešimtis kilometrų į priekį! Bene įspūdingiausiai šis bokštas atrodo šventiniu kalėdiniu laikotarpiu, mat jį papuošia galybė lempučių.
Ieškokite: Sausio 13-osios g. 10.

Gedimino prospektas

Gedimino prospektas – senamiestyje tįstanti gatvė garsina Vilnių. Gatvė prasideda prie katedros ir tęsiasi iki LR Seimo. Tikrai nesuklysime pasakę, jog čia gyvenimas visada verda itin aktyviai – būtent šioje vietoje pajusite žavingą, lengvą Vilniaus šurmulį. Čia įsikūrę galybė parduotuvių, maitinimo vietų, aprangos ir kitų sričių parduotuvių, taip pat ir esminės šalies institucijos, teatrai, pramogų vietos. Joje tiesiog smagu pavaikštinėti.

Paminėjome populiarias lankytinas vietas Vilniuje, kurios žavi ne tik vietinius, bet ir svečius iš užsienio. Vilnius turtingas savo ilga ir įdomia istorija, kultūros, meno objektais, pasakiškomis žaliosiomis zonomis, įvairia ir įstabia architektūra. Čia įdomių vietų atras skirtingų keliavimo įpročių bei poreikių turintys keliautojai.

Linkime turiningos, smagios kelionės ir šaunių įspūdžių lankant populiariausias vietas Vilniuje!


Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą