Lankytinos vietos Vilniuje

Šiandien jau nieko nebestebina, jog dažnas lietuvis Berlyną, Londoną ar Oslą pažįsta kur kas geriau nei savo šalies sostinę. O būtent pastaroji turi daug įdomių lankytinų vietų, leidžiančių pažinti, patenkinti smalsumą, pamatyti, sužinoti. Sąraše nerasite didžiųjų prekybos centrų, sulaukiančių nemažai lankytojų, tačiau įtraukėme objektus, kuriais Vilnius gali didžiuotis. Taigi pateikiame 10 lankomiausių vietų Vilniuje:

Barbakanas

„Barbakanas“– sostinės gynybinės sienos Bastėja, kurią supa unikali, autentiška aura, o nuo kalno atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai.
Ieškokite: Bokšto g. 20 / Subačiaus g. 18.

Užupio Respublika

Užupio „Respublika“, anuomet buvusi nepasiturinčiųjų rajonu, šiandien yra vienas brangiausių rajonų sostinėje. Pelnytai Užupis asocijuojasi su menu, autentika, bohema...
Ieškokite: Užupio g.

Arkikatedra bazilika

Arkikatedra bazilika – vienas iš Vilniaus simbolių, naudojamų sostinę reprezentuojančioje medžiagoje. Ne mažiau dėmesio sulaukia ir paslaptingieji katedros požemiai. Katedros istorija siekia virš šešių šimtų metų. Kiekvieno čia užsukusio laukia ypatinga, sakrali aura. Čia saugoma labai daug vertybių: religinių, istorinių, meno.
Ieškokite: Katedros a. 1.

Pilies gatvė

Pilies gatvė – tobula vieta romantiškiems, jaukiems pasivaikščiojimams. Tai ne tik seniausia, bet ir estetiškiausia, elegantiškiausia gatvė sostinės senamiestyje. Bene labiausiai čia žavi akmenų grindinys, palei gatvę išsirikiavusios jaukios kavinukės ir architektūros šedevrai.

Vilniaus televizijos bokštas

Vilniaus televizijos bokštas

Vilniaus televizijos bokštas, aukščiausias Lietuvoje. Jo aukštis siekia net 326,5 m. Tarp pačių aukščiausių televizijos bokštų visame pasaulyje mūsiškis užima tikrai puikią vietą, o Europoje yra dešimtuke – 8 pozicijoje! 165 m aukštyje (jei palygintume su daugiabučiais, tai būtų net 55 aukštas!) įsikūrusi apžvalgos aikštelė – ji sukasi, tad leidžia patogiai mėgautis sostinės panorama iš paukščio skrydžio! Jei lauke oras giedras, pro televizijos bokšte veikiančio restorano langus galima matyti net penkias dešimtis kilometrų į priekį! Bene įspūdingiausiai šis bokštas atrodo šventiniu kalėdiniu laikotarpiu, mat jį papuošia galybė lempučių.
Ieškokite: Sausio 13-osios g. 10.

Gedimino prospektas

Gedimino prospektas – senamiestyje tįstanti gatvė garsina Vilnių. Gatvė prasideda prie katedros ir tęsiasi iki LR Seimo. Tikrai nesuklysime pasakę, jog čia gyvenimas visada verda itin aktyviai – būtent šioje vietoje pajusite žavingą, lengvą Vilniaus šurmulį. Čia įsikūrę galybė parduotuvių, maitinimo vietų, aprangos ir kitų sričių parduotuvių, taip pat ir esminės šalies institucijos, teatrai, pramogų vietos. Joje tiesiog smagu pavaikštinėti.

Paminėjome populiarias lankytinas vietas Vilniuje, kurios žavi ne tik vietinius, bet ir svečius iš užsienio. Vilnius turtingas savo ilga ir įdomia istorija, kultūros, meno objektais, pasakiškomis žaliosiomis zonomis, įvairia ir įstabia architektūra. Čia įdomių vietų atras skirtingų keliavimo įpročių bei poreikių turintys keliautojai.

Linkime turiningos, smagios kelionės ir šaunių įspūdžių lankant populiariausias vietas Vilniuje!

Valdovų rūmai
Lankytinos vietos Vilniuje: Valdovų rūmai yra istorinė vieta, kuri liudija apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės galią, kultūrą ir politinį svarbą per viduramžius ir ankstyvąją moderniąją epochą. Šie rūmai yra įsikūrę Vilniaus senamiestyje, ir jų istorija siekia giliai į praeitį. Šio komplekso aprašymas apima ne tik pastatų architektūros bruožus, bet ir jų kultūrinį ir istorinį kontekstą.
Trijų kryžių kalnas
Lankytinos vietos Vilniuje. Trijų Kryžių Kalnas yra vienas iš išskirtinių geografinių objektų Vilniaus mieste. Šis kalnas išsiskiria istoriniu ir religiniu svarumu bei nuostabia panoraminės vietos, kur iš jo galima stebėti Vilniaus senamiesčio grožį. Kalnas stovi šalia Vilnelės upės ir žymi svarbią krikščioniškos religinės pagonių mirties vietos vietą.
Šv. Onos bažnyčia
Lankytinos vietos Vilniuje. Šv. Onos bažnyčia yra stebuklingas pavyzdys gotikos architektūros Lietuvoje ir puikus Vilniaus miesto bruožas. Jos gražumas ir istorinė reikšmė patraukia tiek vietinius gyventojus, tiek turistus. Tačiau tai ne tik architektūrinis šedevras – tai ir vieta, turinti gausią istoriją bei legendas.
Gedimino pilis
Lankytinos vietos Vilniuje. Gedimino pilis, taip pat žinoma kaip Gedimino bokštas, yra išskirtinis istorinis simbolis Vilniuje, Lietuvos sostinėje. Ji yra matoma iš daugelio Senamiesčio vietų ir dažnai vaizduojama įvairiuose meno kūriniuose. Piliui užlipus ant Gedimino kalno arba dar aukščiau - ant Gedimino bokšto apžvalgos aikštelės - atsiveria stulbinančios Vilniaus panoramos ir auksiniai saulėlydžiai. Šioje vietoje galima pamatyti raudonus Vilniaus stogus, bažnyčių bokštus ir siauras senamiesčio gatves.