Lietuvos pilys

Lietuvoje įsikūrusios pilys yra nepaprastai svarbios šalies kultūrinės ir istorinės paveldo dalys. Jos liudija ne tik senąją Lietuvos valstybės istoriją, bet ir įvairių architektūrinių stilių bei kultūrinių epochų įtaką Lietuvos šaliai. Šiose pilyse gausu paslaptingų istorinių faktų, herojiškų karų epizodų ir pasakų grožio, prabangos ir grandiozinio dizaino.

Lietuvos pilys ne tik žavisi savo išskirtinėmis išorinėmis savybėmis, bet ir turi gausų istorinių pasakojimų, kuriuos verta pasinerti tyrinėti.

Gedimino pilis
Lankytinos vietos Vilniuje. Gedimino pilis, taip pat žinoma kaip Gedimino bokštas, yra išskirtinis istorinis simbolis Vilniuje, Lietuvos sostinėje. Ji yra matoma iš daugelio Senamiesčio vietų ir dažnai vaizduojama įvairiuose meno kūriniuose. Piliui užlipus ant Gedimino kalno arba dar aukščiau - ant Gedimino bokšto apžvalgos aikštelės - atsiveria stulbinančios Vilniaus panoramos ir auksiniai saulėlydžiai. Šioje vietoje galima pamatyti raudonus Vilniaus stogus, bažnyčių bokštus ir siauras senamiesčio gatves.
Kauno pilis
Lankytinos vietis Kaune. Esanti strategiškai Nemuno ir Neries upių santakoje, Kauno pilis yra neatskiriama miesto istorijos ir kultūros dalis. Ši XIV amžiuje pastatyta gotikinė pilis, skirta atremti kryžiuočių antpuolius, išsiskiria ne tik kaip seniausia mūrinė pilis Lietuvoje, bet ir kaip vienintelė šalyje, turinti dvi eiles gynybinių sienų. Būtent šios sienos liudija apie praeities mūšius ir pilies svarbą regiono apsaugai.