Rekuperatoriai: ką reikia žinoti apie juos, norint įsigyti?

Rekuperatoriai: ką reikia žinoti apie juos, norint įsigyti?

Jeigu savo namuose pradėjote jausti didesnį drėgmės kiekį, pamatėte, kad kampuose susidarinėja pelėsis, tai pirmasis ženklas, kad vėdinimo sistema jūsų namuose netinkama ir metas imtis tam tikrų priemonių, kad visą tai būtų galima pataisyti. Pirmoji išeitis, kuri gali išgelbėti ne nuo vienos problemos, yra rekuperatoriaus įsigijimas. Tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime, ką pravartu žinoti prieš jį įsigyjant.

Kas tai per prietaisas?

Rekuperatoriai namuose gali atlikti labai daug funkcijų. Viena iš jų yra vėdinimas. Šio prietaiso darbo principas yra toks, kad jis paima namuose esantį orą ir jį pašalina ir vėliau švarų orą sugrąžina iš lauko. Taip jo pagalba, namuose esantis oras visada bus gaivus ir šviežias. Be to, jis gali atlikti ir vėsinimo funkciją, tad vasarą, per jo sistemą perėjęs oras į namų aplinką patenka vėsesnis, nei kad buvo paimtas iš jo. Taip pat verta žinoti, kad jis yra žymiai naudingiau, nei kad dažnai atidarinėti langą. Vasaros metu, norint, kad oras visuomet cirkuliuotų, langas turėtų būti praviras nuolatos, bet kartu su praviru langu į kambarį patenka įvairios dulkės, žiedadulkės ir kitos bakterijos. Naudojant rekuperatorių, tokių bėdų bus išvengta. O jei žiemą atidarinėsime langus, tai bus išleista visa šiluma ir namai ne tik kad bus šalti, bet ir reikės daugiau sunaudoti šilumos energijos.

Rekuperatorių tipai

Renkantis savo namams rekuperatorius, labai svarbu žinoti, kokio tipo norite. Tad jie gali būti skirstomi į:

  1. Rotaciniai. Jie leidžia sutaupyti daugiau šilumos energijos, nes į namus grąžina žymiai daugiau šiltesnio oro, nei kad paimė iš jo. Todėl turint tokį rekuperatorių nereikės rūpintis dėl papildomos šilumos. Taip pat jis su šiltu oru grąžina ir dalį drėgmės. Jo pliusas yra tas, kad net ir esant dideliam šalčiui jo sistema neužšals. Minusas būtų toks, kad su grąžinamu oru, jis kartu grąžina ir minimalų dulkių kiekį, tad jei norite ypač švaraus oro namuose, jį reikėtų rinktis tada, kai gyvenate ne tokioje užterštoje aplinkoje.
  2. Plokšteliniai. Tai viena populiariausių rekuperatoriaus rūšių. Jis pasižymi tuo, kad sugrąžintas oras yra ypač švarus. Bet jį rinktis patartina tada, kai klimatas nėra labai šaltas, nes prie didesnio šalčio jo sistema gali užšalti. Naudojant jį, jeigu namuose mėgstate didelę šilumą, tuomet gali reikėti pasišildyti ir papildomai ir jis dirbdamas labai sausina orą, tad gali tekti įsigyti papildomai ir oro drėkintuvą.
  3. Atskirų srautų. Jis gali būti montuojamas net ir tokiame klimate, kur šaltis yra labai didelis. Prietaisas labai efektyviai šildo aplinką, todėl papildomai šildyti namų neprireiks. Jo pliusas dar toks, kad puikiai pašalina namuose susikaupusią drėgmę ir nepageidaujamus kvapus.

Į ką dar svarbu atkreipti dėmesį renkantis rekuperatorių?

Renkantis rekuperatorių namams, būtinai atkreipkite dėmesį ir į šiuos parametrus:

  1. Triukšmas. Turbūt tai vienas iš svarbiausių kriterijų, į kurį reikia atkreipti dėmesį. Juk nenorime nuolatos girdėti jo veikimą nakties metu. Todėl labai svarbu nuspręsti, kurioje namų vietoje jis bus montuojamas ir pagal tai rinktis jo triukšmingumą.
  2. Plotas. Kad prietaisas pasitarnautų tikrai gerai, labai svarbu apskaičiuoti plotą, kurį jis turės aptarnauti. Juk per silpnas prietaisas negalės suteikti visam namui reikiamos naudos ir tuomet galvosite, kad toks daiktas yra nieko vertas. Tad turite žinoti ir tai, kad jis yra renkamasi pagal namų plotą.
  3. Energijos suvartojimas. Ne paslaptis, kad rekuperatorius veikia naudodamas elektros energiją, todėl kuo jis bus galingesnis, tuo daugiau jos suvartos. Į tai taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį.

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą