Kew Gardens

Kew Gardens (London)


Kew Gardens yra žinomas botanikos sodas, kuris taip pat vadinamas Karališkaisiais Kjū sodais (angl. Royal Botanic Gardens, Kew). Sodas įsikūręs vakarų Londone, Didžiojoje Britanijoje, ir yra vienas iš seniausių bei didžiausių botanikos sodų pasaulyje.

Istorija: Kew Gardens buvo įkurtas 1759 m. Sodas pradėtas formuoti šalia Kjū rytinės valdos, o vėliau tapo Karališkąja valda. Čia buvo sukurtas žinomas Princess of Wales Conservatory šiltnamis, kuriame auga įvairiausių klimato zonų augalai. 1840-aisiais sodas buvo atidarytas visuomenei, ir nuo tada tapo vienu iš populiariausių lankomų vietų Londone.

Architektūra ir gamtos grožis: Kew Gardens išsiskiria unikalia architektūra ir išlieka puikus pavyzdys botanikos sodui. Jame yra didžiulės šiltnamio formos struktūros, stiklu padengtos rūsiai, šiek tiek primenantys kristalus. Šios struktūros leidžia saugoti daugybę retų, egzotiškų augalų, neturinčių tinkamų sąlygų gyventi nuolatinėje lauko aplinkoje.

Kew Gardens plotas yra labai didelis, ten rasite įvairias temines sritis ir sodus, kurie rodo įvairias augalų rūšis iš skirtingų pasaulio regionų. Sodas yra taip pat garsus savo istoriniais ir vertingais medžiais, kurie yra tikras miško lobynas.

Vidutinė kiekvienais metais gaunamų lankytojų skaičius siekia milijoną, o tai patvirtina Kew Gardens populiarumą ne tik vietos gyventojams, bet ir turistams iš viso pasaulio.

Mokslo ir švietimo įstaiga: Nepamirštama ir Kew Gardens moksliška veikla. Sode vyksta daugybė botanikos ir ekologijos tyrimų, taip pat siekiama išsaugoti ir propaguoti retas augalų rūšis, kurios gali būti pavojuje dėl išnykimo. Kew Gardens taip pat yra svarbi švietimo vieta, kurioje vyksta mokymai ir mokslinės pratybos apie augalus ir aplinkosaugą.

Kultūrinis palikimas: Daugybė žmonių apsilanko Kew Gardens ne tik dėl jo botaninių stebuklų, bet ir dėl kultūrinio palikimo. Sode organizuojami muzikos festivaliai, meno parodos, šviesų šou ir kitos kultūrinės veiklos, pritraukiančios lankytojus įvairiu metų laiku.

Visumoje Kew Gardens yra neįtikėtinai įkvepiantis, išsilavinęs ir neįprastas sodas, kuris siekia ne tik žavėti lankytojus, bet ir skatinti pagarbią ir atsakingą požiūrį į gamtą bei aplinkosaugą. Tai tikrai viena iš Londono ir Didžiosios Britanijos simbolių, kurį verta aplankyti kiekvienam, norinčiam įžvelgti gamtos grožį ir stebuklus.

Ieškokite Kew, Richmond, London, TW9 3AE

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą