Londono Tauerio tiltas

Tower Bridge (London)

Londono Tauerio tiltas

Londono Tauerio tiltas (ang. London Tower bridge) - vienas iš žymiausių tiltų pasaulyje - jau daugiau nei šimtmetį yra ir inžinerijos laimėjimas, ir miesto simbolis. Šiandien jis yra ne tik veikiantis tiltas, kuriuo per Temzės upę vyksta automobilių ir pėsčiųjų eismas, bet ir garsus istorinis paminklas bei vienas populiariausių turistų lankomų objektų visoje Anglijoje.

Susipažinkite su šio neįtikėtino Touerio tilto istorija

Tauerio tiltas buvo pastatytas siekiant sumažinti spūstis ant pirmojo Londono tilto - Senojo Londono tilto, kuris nuo viduramžių buvo vienintelė perėja per Temzę. Naujojo tilto planai pirmą kartą buvo parengti 1876 m., o statyba prasidėjo 1886 m. Tiltą 1894 m. su didžiulėmis fanfaromis atidarė karalius Edvardas VII ir karalienė Aleksandra.

Tauerio tilto projektas priskiriamas Džonui Volfui Bariui (John Wolfe-Barry) ir Horacijui Džounsui (Horace Jones), dviem žymiems to meto britų architektams. Tiltą sudaro du 65 metrų aukščio bokštai, sujungti dviem pėsčiųjų takais, kurie pakibę 39 metrų aukštyje virš upės Temzės. Tuo metu, kai buvo pastatytas, Tauerio tiltas buvo vienas didžiausių kabančių tiltų. Šiandien jis tebėra vienas iš dviejų kabančių tiltų Londone (kitas - Hammersmito tiltas).

Tauerio tiltas: aukštis 65m. ilgis 243,84m.

Baskules, arba "pakeliamus sparnus", kurie pakeliami ir nuleidžiami, kad laivai galėtų praplaukti po tiltu, valdo hidraulika. Iš pradžių jie buvo varomi garo varikliais, įrengtais specialiai pastatytose mašinų patalpose, esančiose abiejose tilto pusėse, tačiau vėliau juos pakeitė elektra varoma sistema.

Šiandien Tauerio tiltas yra vienas populiariausių turistų lankomų objektų Londone - kasdien jį kerta daugiau kaip 40 000 žmonių. Lankytojai gali grožėtis fantastiškais vaizdais, atsiveriančiais nuo aukštų tilto pėsčiųjų takų, arba leistis į ekskursijas po garsiąsias Viktorijos laikų tilto mechanizmų patalpas. Tauerio tiltas - tikras inžinerijos ir architektūros pasiekimas, kurį verta aplankyti bet karta gyvenime.

Be jokios abejonės, Londono Tauerio tiltas yra Didžiosios Britanijos ikona. Šis istorinis tiltas nuo 1894 m. driekiasi per Temzės upę ir per tilto erdvę plukdo tiek pėsčiuosius, tiek transporto priemones.

Jei kada nors būsite Londone, būtinai apžiūrėkite nuostabų Tower Bridge! Tai ne tik istorinė įžymybė, bet ir vienas judriausių tiltų pasaulyje. Galite net pakilti į vieno iš bokštų viršūnę ir pasigrožėti nuostabiais Londono vaizdais. Patikėkite mumis, verta!

Ieškokite Tower Bridge Road, London SE1 2UP


Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą