Kaip išrinkti vasaros stovyklą vaikui?

Kaip išrinkti vasaros stovyklą vaikui?

Artėjant šiltajam metų laikui vasaros stovyklų vaikams pasiūlymai pilasi tarytum iš gausybės rago. Krepšinio, futbolo ir kitos sporto stovyklos, žygiai į gamtą, šokių stovyklos, kūrybinės, kalbų ir dar galybė kitų... Tad nenuostabu, jog šioje gausoje tėvams kyla klausimas, o kaip pasirinkti stovyklą vaikui?

Kokius kriterijus vertinti?

Stovyklos vaikams pasirinkimas turėtų prasidėti nuo esminių kriterijų įvertinimo, pavyzdžiui: vaiko amžius, norimas stovyklos tipas (dienos stovykla ar stacionari), kokia veikla vaikui labiausiai prie širdies. Atsakymai į šiuos klausimus leis gerokai susiaurinti paieškos lauką.

Nenumokite ranka į stovyklos tipo pasirinkimą. Jei vaikas yra nedrąsus, sunkiai prisitaiko naujoje aplinkoje, nenoriai lieka su kitais žmonėmis, prioritetą teikite dienos stovykloms – jų spektras taip pat labai platus. Kitu atveju, vaikui stovykla neteiks malonumo, naudos, o gali būti ir taip, kad teks važiuoti jo parsivežti kur kas anksčiau, nei stovyklos pabaiga.

Vienas esminių pasirinkimo kriterijų yra vaiko pomėgiai. Judriam, aktyviam, sportą mėgstančiam vaikui, žinoma, tobulai tiks sporto stovyklos, žygiai, išgyvenimo stovyklos ir pan. Linkusiam į meną patiks piešimo, keramikos, dainavimo, šokių stovyklos. Jei vaikas linkęs į kūrybą, rasite nemažą kūrybingumą skatinančių stovyklų pasirinkimą.

Atidžiai įvertinkite stovyklos aplinką, sąlygas. Surinkite kuo daugiau informacijos apie apgyvendinimą, maitinimą. Kadangi stovyklų pasiūla didžiulė, tai ir jas siūlančiųjų labai daug. Ne visi yra sąžiningi – pasitaiko, kad apgyvendinimo, maitinimo sąlygos nebūna pačios geriausios. Šiame kontekste netaupykite vaikų sveikatos, saugumo ir patogumo kaina.

Programoje – svarbi informacija

Tėvams rekomenduojama įsigilinti į vasaros stovyklos programą. Svarbiausia ne tai, ar stovykla prestižinė, kaip skamba jos pavadinimas ar kokie žinomi žmonės prisidėjo prie jos kūrimo, įgyvendinimo, bet svarbiausia – jos turinys.

Stovyklos programa leis įvertinti, ar tas turinys kokybiškas, ko vaikas išmoks, kokias kompetencijas ugdys, kaip leis laiką.

Ne mažiau svarbu pasidomėti ir stovyklos vadovais – jie turėtų turėti patirties ir stovyklai vadovauti ne pirmus metus.


Tiesa, tikslinga paminėti ir tai, kodėl verta vaiką leisti į vasaros stovyklą. Pirmiausia, tai būdas pasiūlyti vaikui kokybišką laisvalaikį, kai tėvai vasaros metu dirba. Stovyklos vaikams – tobula priemonė atitraukti vaiką nuo išmaniojo telefono, televizoriaus ar kitos pasyvios laisvalaikio veiklos. Stovykloje, priklausomai nuo jos specifikos, vaikai juda, kuria, tobulėja. O svarbiausia – stovykla yra nuostabi terpė ugdyti socialinius ryšius, bendrauti, susipažinti, rasti naujų draugų!

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą