Nemokami muziejai sekmadienį Vilniuje

Nemokami muziejai sekmadienį Vilniuje

Muziejai sostinėje kviečia nemokamai apžiūrėti nuolatines ekspozicijas. Tai galima padaryti kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį. Muziejų įvairovė iš tikrųjų didelė, tad belieka pasirinkti savo mėgstamiausias temas ir keliauti pasisemti naujų žinių – puiki savaitgalio pramoga.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus Vilniuje

Šiame muziejuje vienu metu galima aplankyti keletą skirtingų ekspozicijų. Čia rasite unikalių Lietuvos teatro, muzikos ir kino vertybių, kurios atrinktos muziejininkų ir pristatomos visuomenei. Jei domitės kultūra, jos istorija, kultūriniu gyvenimu – apsilankymas šiame muziejuje tikrai paliks įspūdį.

Gedimino pilies bokštas

Tai – ne tik muziejus, bet ir sostinės simbolis. Nepatingėkite keliauti iki pat viršaus, nes nuo muziejaus stogo atsiveria kvapą gniaužianti miesto panorama. O bekopdami į viršų pažinsite LDK istoriją, pamatysite autentiškų eksponatų, tarp kurių ir ginklai bei šarvai.

Vilniaus gynybinės sienos bastėja

Unikali ir autentiška vieta leidžia pajusti senovės dvasią. Tai gynybinė siena, kuri pastatyta LDK kunigaikščio Aleksandro įsakymu dar XVI a. Čia sužinosite įdomių faktų apie miesto gynybą ir pamatysite daugybę tam skirtų ginklų.

Signatarų namai

Šiame muziejuje panaudojant klasikines bei naujas technologijas yra pasakojama Lietuvos kelio į valstybingumą istorija iki Vasario 16-osios Akto pasirašymo. Apsilankę sužinosite, kaip persipynė tuometinių visuomenės veikėjų likimai, mūsų tautos ir pasaulio istorijos vingiai. Šis muziejus turėtų sudominti istorijos ir politikos mėgėjus, tačiau jame glūdi mūsų šalies prigimtis, todėl bent kartą čia apsilankyti privaloma kiekvienam.

Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Vienas garsiausių ir įspūdingiausių Lietuvos muziejų nepalieka abejingų. Čia sukauptos turtingos eksponatų kolekcijos, pribloškiančios savo kuriamu įspūdžiu ir dydžiu. Galima pasirinkti skirtingus maršrutus, nes visoms muziejaus ekspozicijoms apžiūrėti prireiks iš tikrųjų daug laiko. Čia pamatysite istorinius interjerus ir ginklus, sužinosite apie istoriją, architektūrą ir archeologiją.

Nacionalinė dailės galerija

Čia eksponuojami žymių pasaulio ir šalies menininkų darbai. Ekspozicijos nuolat atnaujinamos, o muziejininkai siekia parinkti vertinamus, įdomius ir vertingus kūrinius. Šis muziejus turi savo gerbėjų ratą: čia verta užsukti ne tik jei domitės daile, muziejaus atmosfera atpalaiduoja, čia gera grožėtis menininkų darbais.


Nemokami muziejai Vilniuje laukia smalsių lankytojų, norinčių pažinti, sužinoti, patirti ir turiningai praleisti laiką.


Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą