Kas yra parduotuvės dovanų kuponas?

Ar mėgstate dovanas? O gal jus labiau džiugina dovanos laukimo, įteikimo ir išvyniojimo procesas? Juk kartais visiškai nesvarbu, koks daiktas yra dėžutėje, tačiau ją atidaryti yra taip smagu... Visos mūsų gaunamos dovanos yra tam tikra patirtis. Dovanos įteikimas – dėmesio parodymas, dovanos atidarymas – atradimo džiaugsmas, dovanos laukimas irgi suteikia tam tikrų stiprių emocijų. Kaip išsirinkti idealią dovaną? Išbandykite dovanų kuponus.
Kas yra dovanų kuponas?
Dovanų kuponas yra specialus dokumentas, kuris liudija apie galimybę įsigyti norimas prekes ar paslaugas už tam tikrą kainą. Dovanų kuponai gali būti skirtingos vertės, pavyzdžiui, 50 ar 100 eurų. Kuponas gali būti spausdintas arba virtualus, siunčiamas el. paštu. Tokį virtualų dovanų kuponą galima atsispausdinti savo namų spausdintuvu ir pasinaudoti tose įstaigose, kurios dovanų kuponą išleido ir išplatino.
Apibendrinant – pagrindiniai dovanų kupono bruožai:
- Tai popierinis arba virtualus dokumentas.
- Turi unikalų identifikacinį numerį, pagal kurį kupono iniciatoriai gali atsekti, kur ir kada jis panaudotas.
- +Dovanų kuponas būtinai turi turėti nominalią vertę.
- Dovanų kuponas negali būti keičiamas į pinigus santykiu 1:1, jis naudojamas tik realaus apsipirkimo metu.
- Dovanų kuponus įsteigia įmonės arba organizacijos, parduodančios prekes ar paslaugas.
- Dovanų kuponas dažniausiai turi galiojimo laiką. Tai reiškia, kad pasibaigus laikui, per kurį galimas pirkimas su kuponu, dovanų kuponas nustoja galioti, o pinigai nekeičiami ir negrąžinami.
- Dovanų kuponas neturi tikslaus savininko. Juo gali pasinaudoti bet kas, pristatęs dovanų kuponą jo pardavėjui.
Kaip vyksta pirkimas už dovanos kuponus
Paprastai dovanas perkame parduotuvėje arba internetu, elektroninėse parduotuvėse. Išsirenkame prekę, įsidedame į krepšelį, atnešę prie kasos atsiskaitome ir prekę atsiimame arba ji mums atsiunčiama nurodytu adresu. Su dovanos kuponu viskas kiek kitaip.
Pirmiausia, pardavėjas nusprendžia suorganizuoti tam tikroms prekėms rinkodaros akciją. Išleidžiamas ribotas kiekis dovanų kuponų. Pavyzdžiui, 1000 vnt. Kiekvienas kuponas turi savo unikalų numerį, kuris padeda pardavėjui suprasti, ar jis jau kartą buvo panaudotas.
Jei kuponai yra popieriniai, jie atspausdami spaustuvėje, ant jų užrašomas unikalus numeris. Taip atrodantys kuponai parduodami realiose parduotuvėse. Pirkėjas turi sumokėti tokią sumą, kokia yra nurodyta ant kupono – 25, 50 ar 100 eurų. Pardavimo metu pardavėjas, gavęs kuponą, jį patikrina ir nuskaito nuo kupono pageidaujamą arba visą pinigų sumą.
Jei daiktas kainuoja daugiau, negu kupono nominali vertę, pirkėjas sumoka skirtumą. Pavyzdžiui, gavote kuponą, kurio vertė – 100 eurų. Norite įsigyti prekę už 125 eurus. 100 eurų jau sumokėta už kuponą, tad lieka primokėti likusius 25. Deja, atvirkštinis variantas nėra galimas. Jei jūsų prekė kainuoja 90 eurų, likučio 10 eurų pardavėjas jums grąžinti negali. Taip prarandami kuponui išleisti pinigai, todėl geriau rinktis tokias pat arba brangesnes prekes.
Elektroniniai dovanų kuponai veikia panašiu principu. Dokumentas persiunčiamas el. paštu. Jį galima pamatyti ir išmaniajame telefone, todėl nieko spausdinti nebūtina. Aišku, unikalus numeris yra sutikrinamas su panaudotų kuponų duomenų baze. Jei kuponas dar nebuvo naudotas, pirkėjui išduodama prekė arba užsakytos paslaugos sertifikatas. Dovanų kuponas atgal negrąžinamas ir nepriimamas.
Dovanų kupono formos
Dovanų kuponas gali būti maišomas su kitomis pirkimo akcijų formomis:
Nuolaidos kodas – tai unikalus nuolaidos kodas suteikiamas pirkėjui, kurį pardavėjas vienaip ar kitaip pažįsta. Jis gali būti paverčiamas į nuolaidą procentais arba tam tikra suma. Nuolaidos kodo nereikia spausdinti, jį dažniausiai reikia įvesti apsiperkant internetu.
Dovanų kortelė – tai gali būti speciali plastikinė kortelė, telpanti į piniginę, kuri papildyta tam tikra suma. Kartais gali būti ir daugkartinio naudojimo dovanų kortelės, kurias pardavėjas gali papildyti nuolatos. Tokios dovanų kortelės dažnai sutinkamos prekybos centruose, degalinėse.
Kuo dovanų kuponas skiriasi nuo paprastos dovanos
Paprasta dovana yra realus ir jau nupirktas daiktas, o turint dovanų kuponą daiktą reikia nusipirkti pačiam. Kadangi kuponas galioja tam tikrą laiką, nuvykti į parduotuvę galima patogiu metu, kad ir po keleto dienų ar savaičių.
Dovanos vertė dažniausiai nežinoma, nebent ją dovanojęs asmuo pamiršo nuplėšti nuo pakuotės užklijuotą kainos lipduką. Gavę dėžę su keliomis dovanomis greičiausiai nežinosite, kiek visa tai kainavo. Kuponas turi savo vertę, todėl tiksliai žinote, kad jūsų draugas ar giminaitis sumokėjo būtent tokią sumą, koks yra dovanų kupono nominalas. Galėjo ir daugiau?.. Galbūt, bet dovanų kuponas irgi dovana, kur svarbiausia – dėmesys ir rūpestis.
Taip pat nežinosite, kas iš tikrųjų pirko dovaną, kurią gavote per šventes. Kartais gali pasitaikyti ir perdovanojimo atvejų. Dovanų kuponą panaudoję patys, patys gausite ir prekę ar paslaugą.
Dovanų kuponas reiškia, kad dovaną gausite ne iš karto. Ją turėsite dar nusipirkti patogiu metu. Tai papildomi rūpesčiai, tikimės, kad malonūs.
Dovaną galite parduoti per skelbimus, jei jos nereikia. Jei dovanų kuponas vardinis, jo parduoti nepavyks. Aišku, jei kuponas neturi gavėjo vardo ir duomenų, jį galite padovanoti kažkam kitam. Tai ne daiktas, todėl blogos energijos neperduosite.
Šventės artėja, laikas pasirūpinti dovanomis. Rinkitės tik originalias ir prasmingas dovanas savo draugams, šeimos nariams ir kolegoms. Kuponas – ideali dovana tuo atveju, kai žmogaus nelabai pažįstate, arba jis visko turi...