Ką dovanoti vaikui Kalėdų proga?

Ką dovanoti vaikui Kalėdų proga?

Artėjant Kalėdoms visi tėveliai suka galvas, ką dovanoti vaikams per Kalėdas. Kai kuriems sprendimą palengvina patys vaikai, rašantys laiškus Kalėdų Seneliui ir išsakantys savo norus, kiti turi priimti sprendimą patys. Tačiau nesuklysime pasakę, jog tai vienas didžiausių galvos skausmų tėvams. Juk Kalėdos – laukiamiausia vaikų šventė, prilygstanti stebuklui, tad visi tėvai savo atžalas nori nustebinti, nudžiuginti, matyti besišypsančius jų veidus išpakavus dovanas. Jei ieškote dovanos savo ar draugų, giminaičių vaikui, tačiau galvoje – nė vienos idėjos arba, atvirkščiai, jų labai daug, tad nežinote ką rinktis, pateikiame vertingų patarimų, ką dovanoti vaikui Kalėdų proga.

Į ką atsižvelgti?

Galime išskirti tris esminiu aspektus, kuriuos būtina įvertinti renkant dovaną vaikui:

  • Vaiko amžius;
    • Amžius reikšmingas tuo, jog dovanojamas žaislas ar žaidimas turėtų atitikti vaiko amžių, gebėjimus – tik tada žaislas atliks savo funkciją, t. y. efektyviai vaiką lavins, ugdys tam tikras savybes, mokys, skatins jo kūrybiškumą ir t.t.
  • vaiko lytis;
    • Lyties kriterijus svarbus, nes yra nemažai žaislų ir žaidimų, kurie skirstomi į labiau tinkančius mergaitėms arba berniukams.
  • vaiko pomėgiai, būdas.
    • Pomėgiai irgi labai svarbu. Juk vieni vaikai mėgsta aktyvias veiklas, kiti yra ramaus būdo, vieniems patinka kruopštumo, susikaupimo reikalaujantys žaislai, o kiti negali atsitraukti nuo interaktyvių ir pan.
Dovanos kūdikiams

Jei ieškote Kalėdų dovanos kūdikiui, tai turėsite gana platų pasirinkimą. Mažesniam, iki metukų vaikui, ieškokite žaisliukų su garsais, švieselėmis, ryškiomis spalvomis. Tinka dailiais piešinėliais margintos knygos storais lapais. Taip pat labai geras pasirinkimas bus lavinantys žaislai, ypač skirti smulkiajai motorikai lavinti. Jei norite labiau praktiškos dovanos, galite išrinkti jaukų, kokybišką pledą, šiltas vilnones kojines. 1–2 metukų vaikams jau patinka daugiau žaislų – puikiai tiks medinės kaladėlės, didelių detalių lego, stumiami, traukiami žaislai.

Dovanos 3–5 metų vaikams

Šio amžiaus vaikams dovanų spektras dar platesnis. Mergaitės susidomi žaislinėmis virtuvėlėmis, vaikiškais indeliais ir maisto produktais, lėlėmis kūdikiais, todėl puikiai tiks ne tik lėlės, bet ir jų namai, drabužėliai bei kiti aksesuarai. Žaislines virtuvėles, indelius ir kitus atributus verta rinktis medinius – ekologiškus, sveikus. Mažoms mergaitėms itin patinka puoštis, tad puiki dovana bus kūrybiniai rinkiniai iš karoliukų. O berniukams patiks mašinytės ar kitos transporto priemonės, robotai, dinozaurai. Tiek berniukams, tiek mergaitėms dovanoti tinka dėlionės, konstruktoriai, žaisliniai muzikos instrumentai, klasika tapusieji lego.

Dovanos 6–10 metų vaikams

Šio amžiaus mergaitės dar mėgsta žaisti su lėlėmis, tačiau jų simpatijas užkariauja lėlės barbės. Dovanai labai tiks ir papuošalų kūrimo rinkiniai, vaikiškos makiažo priemonės, minkšti žaislai, smulkiu detalių lego. Berniukams patinka įvairios transporto priemonės, ypač valdomos pultais, skraidantys žaislai, robotai, gyvūnai, įvairios trasos, lego, stalo žaidimai. Šio amžiaus vaikams ypač patinka „ant bangos“ esančių filmukų herojų atributika puošti drabužiai ar su jais susiję žaislai, pavyzdžiui, su Elza ir Ana iš Ledo šalies, Žmogumi voru, Geležiniu žmogumi ir pan.

Dovanos vyresniems vaikams

Dešimtmečiai jau ne visi mėgsta žaislus, todėl labai svarbu atsižvelgti į vaiko būdą ir pomėgius. Vieniems patiks knygos, sudėtingos dėlionės, eksperimentuoti progą suteikiantys žaislai, kitiems – interaktyvūs ir pan. Galite įteikti ir dovanų kuponus įvairioms pramogoms, pavyzdžiui, į vandens atrakcionų parką, kino teatrą, virtualios realybės žaidimams ir kt.


Tikimės, kad padėjome atsakyti į klausimą, ką dovanoti vaikui Kalėdų proga. Linkime taiklaus pasirinkimo ir daug gerų emocijų išpakavus dovaną.


Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą

Naujausias

Moteris – unikali, švelni ir graži būtybė. Kiek moterų, tiek norų ir svajonių. Šiandien dovanų pasirinkimas tiek moterims, tiek vyrams ar vaikams yra toks didelis, kad nesunku pasimesti. Visgi, kai ateina laikas išrinkti dovaną, neretai susiduriame su sunkumais. Ar ši dovana patiks? Ką galėčiau jai padovanoti? Kur ieškoti dovanos? Tokie ir panašūs klausimai užklumpa žmogų, ieškantį originalios dovanos moteriai.