Ką dovanoti močiutei gimtadienio proga?

Dovanų idėjos močiutei

Dovanų idėjos močiutei

Močiutė kiekvienam iš mūsų yra brangus ir svarbus žmogus. Su ja susiję tiek puikių vaikystės prisiminimų, linksmybių, žaidimų ir pan. Juk neveltui yra sakoma, jog anūkus močiutės myli net labiau nei savo vaikus. Užaugę to nepamirškime ir rodykime savo senelėms pagarbą, meilę ir dėkingumą. Tai galime padaryti ne tik žodžiais, bet ir darbais. Pavyzdžiui, išrinkdami ypatingą gimtadienio dovaną, kuri močiutę pradžiugintų. Tad šiame straipsnyje pateiksime idėjų, ką galima padovanoti močiutei gimtadienio proga.

Dovana močiutei pagal poreikius ir pomėgius

Juvelyrinis dirbinys

Močiutės yra skirtingos, turi įvairių pomėgių, tad būtina į tai atsižvelgti renkant dovaną. Jeigu Jūsų senelė mėgsta puoštis, puiki idėja jai padovanoti elegantišką auksinę ar sidabrinę apyrankę. Jeigu norite labiau suasmenintos dovanos, tuomet nupirkite apyrankę pagal zodiako ženklą, su zodiako ženklo akmeniu arba ant apyrankės išgraviruokite močiutės vardą, inicialus.

Šildanti antklodė

Šildanti antklodė bus puiki dovana senelei, kuri skundžiasi sąnarių skausmais. Ja užsiklojus, juntama maloni šiluma, kuri atpalaiduoja raumenis, ramina. Be to, ši antklodė padės nesušalti vėsiais žiemos vakarais. Taip pat galite mylimai močiutei padovanoti levandų ar kitokio aromato šildančią pagalvėlę. Ji neužims daug vietos namuose ir neabejojame, kad Jūsų senelę pradžiugins tokia praktiška dovana.

Raumenų masažuoklis

Jei esate įpratę girdėti močiutės skundus apie įvairių kūno vietų skausmus, nešiojamas raumenų masažuoklis gali pakeisti situaciją. Rinkitės masažuoklį, kuris turi kelias masažo galvutes, tinkančias skirtingoms kūno dalims, kelis veikimo greičius ir dėklą, kad būtų lengva masažuoklį pasiimti su savimi išvykstant į kelionę ir pan.

Padovanokite močiutei knygą

Knyga - dovana močiutei

Jeigu močiutė mėgsta skaityti, padovanokite jai knygą. Iš pirmo žvilgsnio išrinkti tokią dovaną gali atrodyti labai sunku, nes literatūrinis skonis – itin subtilus dalykas. Tačiau būtent Jūs geriausiai pažįstate savo senelę ir žinote, kokio žanro literatūrą ji mėgsta, koks yra jos mėgstamiausias rašytojas. Padovanodami knygą niekad neprašausite pro šalį, nes gera knyga – didelis turtas, kuris visada išliks vertingas.

Rankšluostis

Išsiuvinėtas rankšluostis – praktiška ir nebrangi dovana, kurią galite nupirkti net ir paskutinę minutę. Juk įvairiose parduotuvėse galima rasti rankšluosčių su palinkėjimais, užrašais Močiutei, Geriausia senelė ir pan. Tokią dovaną nupirksite greitai, bet įspūdį senelei, neabejojame, ji paliks didelį. Juk kam nemalonu būti pavadintai geriausia močiute.

Receptų knyga

Turbūt visi prisimename močiutės gamintus patiekalus, kurie primena nerūpestingą vaikystę. Vasaros rytas, močiutės keptų blynų kvapas – tikra vaikystės idilė. Jeigu Jūsų senelė mėgsta gaminti, ji apsidžiaugs dovanų gavusi receptų knygą. Juk smagu išbandyti naujų patiekalų receptus, atrasti naujus skonius ir pasidalinti jais su visa šeima.

SPA dovanų dėžutė

SPA dovanų rinkinys

Palepinkite močiutę namų SPA rinkiniu, kad ji galėtų namuose pasijusti lyg SPA salone. Tokius rinkinius sudaro muilas, vonios druskos, kūno šveitiklis, lūpų balzamas, ir kt. Dėžutės turinį dažniausiai galima pasirinkti iš kelių variantų. Patariame rinktis kuo natūralesnės sudėties, rankų darbo gaminius, kurie nedirgintų odos.

Šilta chalatą

Puiki dovanos idėja – jaukus ir minkštas chalatas, kuris sušildys vėsiais rudens ar žiemos vakarais, švelniai apgaubs po dušo. Chalatų pasirinkimas yra iš tiesų didelis, tad tikrai surasite tinkamiausią savo močiutei. Dirbtinio kailio šlepetės tiks jaunatviškai ir nuo mados nenorinčiai atsilikti močiutei. Jos ne tik patogios, minkštos, bet ir labai stilingai, prabangiai atrodo. Galima rinktis iš įvairių šlepečių spalvų, modelių. Močiutei, kuri mėgsta būti lepinama – padovanokite pėdų masažuoklį. Kas gali būti geriau nei atpalaiduojantis pėdų masažas? Esame tikri, kad tokia dovana pradžiugintų ne tik senelę, bet ir anūkus. Juk atpalaiduoti kojas po sunkios dienos yra didžiulis malonumas. Tad padovanokite mylimai močiutei dalelę SPA salono namuose.

Personalizuotas knygų laikiklis

Laikyti knygą – ypač naują, kuri nebuvo skaityta – vyresnio amžiaus žmonėms gali būti fiziškai sunku (ypač jeigu serga artritu). Šis paprastas medinis daiktas prilaiko puslapius, kad jie neužsiverstų, tad nereikia varginti rankų. Be to, šį laikiklį galima suasmeninti užrašant ant jo močiutės vardą ar inicialus. Ir praktiška, ir širdžiai maloni dovana!

Foto rėmelį

Anūkų rankų bei pėdų atspaudai rėmelyje. Tokia nostalgiška ir asmeniška dovana pradžiugins kiekvieną senelę. Juk turėti įrėmintus anūkų rankyčių ir pėdučių atspaudus – neįkainojama dovana, kuria galima gėrėtis kada panorėjus ir parodyti savo svečiams. Neabejojame, kad šie rėmeliai atsidurs pačioje matomiausioje vietoje Jūsų močiutės namuose. Elegantiška šilkinė skarelė pagyvins garderobą ir suteiks jam žaismingumo. Ypač tokia dovana tinka, jeigu Jūsų senelė aktyviai dalyvauja socialiniame gyvenime: lanko Trečio amžiaus universitetą, įvairius senjorų klubus ir pan. Juk pasipuošti norisi bet kokiame amžiuje.

Gėlių vazoną

Dovanų gėlių vazonas

Rankų darbo molinis vazonas su Jūsų senelės mėgstama gėle – puiki dovana gimtadienio proga. Ji kasdien močiutei primins apie Jus ir taps namų interjerą pagyvinančia detale. Su meile prižiūrimi augalai puikiai auga ir džiugina savo grožiu.

Gaivu namų kvapą

Močiutei, kuri, atrodo, turi viską, tad sukate galvą, ką jai būtų galima padovanoti, nupirkite patinkančio aromato namų kvapą. Namų kvapai pripildo interjerą elegancijos, jaukumo, atskleidžia patalpos nuotaiką, suteikia išskirtinumo bei savitumo.

Kompresines kojines

Jeigu močiutei skauda kojas, nupirkite jai kompresines kojines. Galbūt Jūsų senelė daug vaikščioja, dirba stovimą darbą arba, atvirkščiai – daug sėdi ar sutrikusi jos kojų kraujotaka, bet kokiu atveju kompresinės kojinės yra naudingos. Jos skatina pėdų bei blauzdų kraujotaką, tad gali sumažinti kojų tinimą, palengvinti skausmus. Tai puikiausia dovana, nes sveikata – didžiausias turtas, kurio nenusipirksi už jokius pinigus!

Elektroninė knygų skaityklė

Ar Jūsų močiutė mėgsta skaityti ir Jai nesvetimos išmaniosios technologijos? Jeigu taip, tuomet padovanokite elektroninę knygų skaityklę. Užuot nešiojusis sunkias knygas rankinėje ar lagamine, senelė pasiims nedidelę knygų skaityklę ir po ranka turės visą biblioteką. Ji galės pasiekti visas savo mėgstamas knygas, tik daug patogesniu – elektroniniu – formatu. Skaityklė yra lengva, atspari vandeniui,akumuliatorius veikia ilgai, tad ji bus patogi naudoti.

Vitaminai pagyvenusiems 

Pasirūpinkite senelės sveikata nupirkdami Jai vitaminų ar maisto papildų. Tai gali būti B grupės vitaminų kompleksas, vitaminai širdžiai bei kraujotakai, žuvų taukai, kalogeno preparatai ir pan. Su tokia dovana niekada neprašausite, nes vitaminai, maisto papildai reikalingi kiekvienam iš mūsų.

Nustebinkite mezgimo priedais

Mezgimo priedai

Jeigu senelė mėgsta megzti, nustebinkite ją nauju mezgimo priedų rinkiniu, mezgimo krepšiu ar mezgimo mašina, kuri mezga pati. Tereikia suverti norimus siūlus aplink „virbalus“ ir sukti rankenėlę – visa kita siuvimo mašina atlieka už Jus.

Supamąją kėdę

Supamoji kėdė – dar vienas nuostabus pasirinkimas dovanai. Jų būna pačių įvairiausių: tiek pritaikytų šiuolaikiškam interjerui, tiek senovinių, primenančių vaizdus iš vaikiškų pasakų, kur senelė sėdi ant supamosios kėdės ir mezga. Taip pat galima rinktis lauko supamąją kėdę, kur Jūsų mylima močiutė galės patogiai sėdėti šiltomis vasaros dienomis, mėgautis saule. Kai kurios supamosios lauko kėdės netgi turi stogelius, apsaugančius nuo saulės.


Taigi pasiūlėme Jums idėjų, ką padovanoti močiutei gimtadienio proga. Tikiuosi, šis straipsnis padėjo išrinkti dovaną, kuri pradžiugino močiutę, galbūt ją nustebino, pakėlė nuotaiką ar padėjo pagerinti sveikatą.


Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą

Naujausias

Moteris – unikali, švelni ir graži būtybė. Kiek moterų, tiek norų ir svajonių. Šiandien dovanų pasirinkimas tiek moterims, tiek vyrams ar vaikams yra toks didelis, kad nesunku pasimesti. Visgi, kai ateina laikas išrinkti dovaną, neretai susiduriame su sunkumais. Ar ši dovana patiks? Ką galėčiau jai padovanoti? Kur ieškoti dovanos? Tokie ir panašūs klausimai užklumpa žmogų, ieškantį originalios dovanos moteriai.