Geriausi stalo žaidimai ilgiems vakarams

Geriausi stalo žaidimai

Šiandien vis daugiau žmonių laisvą laiką praleidžia naršydami internete, socialiniuose tinkluose. Kiti mėgsta gerus filmus arba įdomias knygas. Dar kažkas pirmenybę teikia aktyviam laisvalaikiui arba meditacijai. Visi pasirinkimai yra teisingi, jeigu tinka ir patinka tam, kas juos pasirinko. Tačiau reikia pripažinti, jog ypač rudenį bei žiemą vakarai būna ilgi ir tamsūs, todėl reikia turėti nemažai idėjų, ką smagaus nuveikti namuose. Norime Jums priminti užsiėmimą, kuris žinomas daugybę metų ir vis dar yra labai vertinamas, tai – stalo žaidimai.

Šiandien stalo žaidimų pasirinkimas yra toks gausus, kad net išrankiausieji atras sau tinkamą. Tačiau prieš pasiūlydami Jums konkrečius stalo žaidimus, norime priminti, kodėl apskritai verta juos žaisti. Stalo žaidimų nauda yra didžiulė ir priklauso ji nuo pasirinkto žaidimo. Pavyzdžiui, kai kurie žaidimai puikiai lavina logiką, matematinį bei kritinį mąstymą. Kiti padeda susikaupti, išmokti nusiraminti, lavina kūrybiškumą. Dar kitokie gali būti puikus pagalbininkas norint lavinti fantaziją, spręsti sudėtingiausius galvosūkius arba... tiesiog gauti gerą juoko dozę. Stalo žaidimai naudingi tiek draugams, tiek sutuoktiniams bei visai šeimai. Jie padeda stiprinti ryšį, santykius, supratimą ir leidžia kokybiškai praleisti laiką kartu.

Kaip išsirinkti stalo žaidimą?

Kadangi stalo žaidimų pasirinkimas labai platus, reikėtų supaprastinti sau užduotį. Tai padaryti galite atsakydami sau į keletą klausimų. Pvz. ko tikitės iš žaidimo? Linksmai praleisto laiko, didesnės naudos lavinant mąstymą, o gal norite pabūti tikru vakarėlio guru?

Kai kurie žaidimai puikiai tinka visai šeimai, kuomet žaisti gali ir maži, ir dideli (pvz. Alias, Monopolis), tuo tarpu kiti puikiai tinka vakarėliams, šventėms. Jeigu norite tokio žaidimo, kuris priverstų gerokai pasukti galvą, rinkitės rimtus galvosūkius. Jeigu norite lengvai ir smagiai praleisti laiką, rinkitės lengvesnius, smagesnius žaidimus. Žodžiu, tam, kad pasirinkimas būtų lengvesnis, tiesiog prieš renkantis žaidimą pasistenkite sau atsakyti į klausimą, ko būtent norite. Tiesa, net jeigu netyčia išsirinksite ir įsigysite ne itin tinkamą žaidimą, nenusivilkite – ateis laikas ir jam. Tiesiog padėkite jį į šalį ir jis tikrai suras sau tinkamą laiką.

Stalo žaidimai

Na, o dabar pristatome Jums geriausius (tai tik mūsų nuomonė) stalo žaidimus, kurie puikiai tiks ilgiems žiemos vakarams.

Kortos

Kortos

Nuo senų laikų žinomi kortų žaidimai, pvz: kvailys, melagis, asilas, dama ir t.t. – visada puikus pasirinkimas. Tai puikus būdas praleisti vakarą su draugais ar šeima. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog kortos būna ne tik klasikinės, bet ir, pavyzdžiui: Uno, Pokemon, Taro. Taip, taip, tai labai skirtingi, tačiau visi savaip žavūs ir įdomūs žaidimai. Susikurkite tikrovišką būrimo saloną namuose su Taro kortomis – burkite savo mamai, sesei, sau ar draugui. Tai smagus ir įdomus žaidimas. Na, o jeigu būrimų ir kitų ezoterikos kupinų užsiėmimų nemėgstate, kortų pasirinkimas platus – rinktiės, ko širdis geidžia.

Klasika

Sena ir labai labai gera klasika. Atspėkite, kokius žaidimus drąsiai galime taip vadinti? Tai šaškės, šachmatai, domino ir kiti. Ar žinojote, jog šachmatų žaidimas lavina loginį, kūrybinį mąstymą, didina pastabumą. Ne veltui šachmatais žaidžia jau ir pradinių klasių moksleiviai ar net ikimokyklinio amžiaus vaikai – tai ne tik įdomus, bet ir labai naudingas žaidimas.

Visiems puikiai žinomos šaškės gerina atmintį, ramina, lavina operatyvų ir loginį mąstymą, protą, vaizduotę, padeda išmokti savarankiškumo ir t.t. O Domino? Kas nežaidė Domino? Tas negyveno. Tačiau geriau vėliau nei niekada. Todėl jeigu dar nesate bandę šios trijulės – pats laikas.

Mono, mono...?

Stalo žaidimas monopolis

Monopolis – nerealus žaidimas visai šeimai, kuris populiarus visame pasaulyje. Žaisdami jį galite tapti įvairių gatvių savininku, statyti viešbučius ar stotis, gauti pinigų, investuoti, džiaugtis sėkmingais sandoriais ir tai dar ne viskas. O visko ir neišduosime – apie šį žaidimą nėra reikalo pasakoti, jį reikia žaisti. Jeigu patinka Monopolis, didelė tikimybė, jog patiks kitokie strateginiai stalo žaidimai, pvz. Exit, Catan. Žaidimai, kuriuos žaidžiant nėra laiko krapštyti nosį – reikia priimti sprendimus čia ir dabar, veikti čia ir dabar, gyventi čia ir dabar. Bet tuo pačiu galvoti apie rytojų.

Kurkite ir sukurkite

Kas sakė, jog stalo žaidimai būtinai turi būti su kauliuku ar taisyklių pilna knygute? Anaiptol. Įvairiausi kūrybiniai žaidimai taip pat gali būti puikus užsiėmimas ilgiems žiemos vakarams. O jų pasirinkimas labai gausus. Galbūt norite išbandyti lipdymą iš molio, modelino, plastilino, o gal patys pagaminsite lipnias ir taip vaikų bei paauglių mėgstamas blizgančias gleives? Galite įsigyti jau paruoštų kūrybinių rinkinių, kuriuose bus visko, ko Jums reikia. Pavyzdžiui, pasigaminsite tikrą muilą, žvakę, o gal apyrankę. Tai – Jūsų pasirinkimas.

Dėlionės

Stalo žaidimas dėlionės

Vienas labai geras, bet kartais pamirštamas užsiėmimas – dėlionės. Šiandien galite rinktis iš gausybės įvairiausių dėlionių, kurios skiriasi savo sudėtingumu, detalių skaičiumi. Jos gali būti ir 3D formato, tad sudėtos atrodys dar įspūdingiau. Šis užsiėmimas lavina smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, gerina atmintį, pastabumą. Lavina kantrybę, moko susikaupti, sukoncentruoti dėmesį, nusiraminti. Tai puikus būdas tiek vaikams, tiek suaugusiems pabėgti nuo kasdienių rūpesčių, slogios nuotaikos ir blogo oro. Juk galite sudėlioti, ką tik panorėsite – galbūt pasirinkote dėlionę su jūros, gamtos ar gyvūnu vaizdais? Sudėliokite ir grožėkitės. Kuomet dėlionė sudėliota, taip gera yra pasidžiaugti savo pasiektu rezultatu ir kantrybės vaisiais.

Alias, Bingo

Tai žaidimas, kuris patiks įvairaus amžiaus žmonėms Šis linksmas žodžių aiškinimo žaidimas privers paaiškinti žodį jo neįvardindamas. Klasikinis, naujas, tinkantis vaikams, pritaikytas vakarėliams – rinkitės, kokį panorėsite. Jis tikrai nepabos.

O gal sužaidžiam Bingo? Jį žino visi, tačiau ar visi turi?

IQ Puzzler Pro

Labai populiarus ir mėgstamas loginis žaidimas. Net 120 skirtingo lygio užduočių tiek 2D, tiek 3D. Tai leidžia žaisti ilgai ir nenuobodžiai. Dėlionė su spalvotais, smagiais rutuliukais. Žaidimas neužima daug vietos, todėl puikiai tinka ir pasiimti į kelionę. Skirtingi užduočių lygiai leidžia žaisti skirtingo amžiaus ir sugebėjimų žmonėms.

Geriausi stalo žaidimai yra tie, kurie geriausi Jums. Jų pasirinkimas šiandien toks platus, kad tikrai atrasite kažką tinkamo sau, savo šeimai ar draugams. Stalo žaidimas gali būti puiki dovana sau arba artimam žmogui. Priklausomai nuo pasirinkto žaidimo, gaunate labai daug naudos. Jis gali lavinti loginį, kritinį mąstymą, atmintį, kantrybę, dėmesio koncentraciją, kūrybiškumą, pastabumą ir daugybę kitų svarbių dalykų. Be to, tai puikus būdas linksmai ir turiningai praleisti ilgus žiemos vakarus, sužinoti naujų dalykų. Šiandien net klasikiniai, nuo senų laikų žinomi žaidimai būna įvairių rūšių, todėl galite turėti labai įvairią ir didelę kolekciją. Stalo žaidimai puikiai tinka ir kelionėms, ir iškyloms gamtoje, ir dovanoms, ir ilgiems žiemos vakarams. Šiame straipsnyje Jums pateikėme idėjų, kokie žaidimai populiariausi ir mėgstamiausi. Tikimės, jog pasisemsite įkvėpimo ir įsigysite naują žaidimą arba su džiaugsmu išsitrauksite seniai stalčiuje gulintį.


Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą